Kalendarz

Czas i miejsce

Białystok

Miejsce na mapie

amfiteatr1 amfiteatr2 amfiteatr3

Halfway Festival jest organizowany przez Operę i Filharmonię Podlaską – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku.

Miłość do muzyki sprawia, że każdego roku spotykamy się na Halfway Festival – fantastycznym święcie muzyki alternatywnej, które gromadzi znakomitych, nieoczywistych artystów i równie niebanalną publiczność. Przygotowujemy festiwal dla osób, które lubią poszukiwać – ambitnych, ciekawych i świadomych odbiorców kultury.

Halfway Festival skupia się głównie na dwóch nurtach - songwriterskim i folkowym, które wciąż są doskonałym polem do odkrywania nowych, nieznanych jeszcze artystów, bądź muzyków popularnych tylko w konkretnych krajach. Mówimy zdecydowane „nie” dla geograficznej nudy dlatego festiwal gościł już artystów z różnych części Europy i Stanów Zjednoczonych, wśród nich są Emiliana Torrini (Islandia), Theodore (Grecja), GinGa (Austria), Ewert and The Two Dragons (Estonia), Lisa Hannigan (UK), SoKo (Francja), Navi (Białoruś), Alina Orlova (Litwa), Haydamaky (Ukraina), Mountain Goats (USA). W tym roku gościć będziemy po raz pierwszy twórców z Izraela (Acollective) i Wysp Owczych (Eivør).

Halfway Festival wyróżnia się wyraźnie na festiwalowej mapie Polski swoją otwartością i kameralnością, jego motto brzmi „blisko ludzi, blisko muzyki”. Festiwal jest alternatywą dla wszystkich, którym ogromne koncerty nie dają możliwości bezpośredniego kontaktu z wykonawcą i swobody w odbiorze prezentowanej twórczości. Halfway Festival pozbawiony jest wszelkich typowych obostrzeń i zakazów – artyści przechadzają się po tym samym terenie, na który dostęp ma publiczność, scena nie jest w żaden sposób oddzielona od widowni, a ta ma możliwość skorzystania z zaproszenia wykonawcy, jeśli jego życzeniem jest wspólne odegranie utworu.

 

  • media, akredytacje, pytania Bartosz Mindewicz
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    tel. 606 480 108
    www.sidorowicz.co
  • wolontariat Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • zgłoszenia na festiwal Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • materiały prasowe pobierz materiały dla mediów

Organizacja, promocja Artur Mrozowski, Ilona Karpiuk, Sylwia Lubiniecka, Małgorzata Kun, Agnieszka Sienkiewicz

Grafika/projekt plakatu Andrzej Wieteszka

Szef ekipy oświetlenia Mateusz Łukaszuk

Oświetlenie Barbara Jabłonowska, Karol Łobaczewski,Mateusz Bułatewicz

Grand MA 2 operator Karol Łobaczewski, Mateusz Łukaszuk, Mateusz Bułatewicz

Dźwięk Krzysztof Wolfard, Mateusz Pawelec, Michał Kuźmicki

Backline Piotr Polak

Multimedia Robert Burzyński, Adam Ostaszewski, Piotr Grodzki

Administrator www Grzegorz Przedlacki

Zespół Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku

Za zdjęcia dziękujemy Cykady.com

 

Newsletter