Kalendarz

  1. STARSABOUT
  2. CHRISTINE OWMAN
  3. SHUMA
  1. DJ AREA
  2. CATE LE BON
  3. JUANA MOLINA
  4. TORRES
  5. THE VEILS
  1. DJ AREA
  2. GRÚSKA BABÚSKA
  3. NIVE & THE DEER CHILDREN
  4. CASS MCCOMBS BAND
  5. ANGEL OLSEN

Czas i miejsce

Białystok
HALFWAY FANDAY
relaks

Po raz piąty spotkamy się w Białegostoku w połowie drogi między wschodem, a zachodem, między muzyką folkową i songwriterską i alternatywną. I po raz piąty przypomnimy kilka fundamentalnych, ale absolutnie przyjaznych zasad dotyczących naszego festiwalu, które zapewne stali bywalcy doskonale znają. Niemniej, warto przypomnieć:

Line up

Halfway Festival to impreza, na której każdy artysta pełni rolę headlinera. Headlinerem jesteście także Wy, czyli publiczność. Do Białegostoku zapraszamy artystów, których cenimy lubimy i szanujemy. Takich, których znacie i kochacie i takich, których chcielibyśmy żebyście poznali i ewentualnie pokochali. Lubimy nieoczywiste wybory. Ale uważnie czytamy także Wasze wskazówki i podpowiedzi. Nie wszystkie Wasze i nasze muzyczne marzenia jesteśmy w stanie spełnić. Czasami się udaje, a czasami to inni są od spełniania Waszych radości. Tak czy inaczej  dziękujemy, że będziecie z nami (wielu po raz kolejny), bo to dla nas ważne. Robimy ten festiwal dla Was. Ważne jednak także dla artystów. Bo oni dla Was i dla nas będą grali.

 

Publiczność

„Niesamowite, ale ta publiczność potrafi słuchać” - z niedowierzaniem powtarzali w zeszłym roku artyści.  Trzymajmy się tego i w tym roku.

Jesteście ważnym elementem festiwalu. Powtarzamy to często, bo to jest jedno z naszych mott. Liczymy, że w tym roku znów będziecie z artystami, że zachwycicie ich swoim entuzjazmem. Artyści odwdzięczą się Wam swoją muzyką i obecnością. Pamiętajcie, że podczas HF bisy są mile widziane, a nawet wskazane. Jeśli tylko będziecie chcieli więcej, to po prostu dajcie temu wyraz...

 

Artyści

Niektórzy muzycy będą z nami przez kilka dni. Będziemy także się z nimi spotykać i rozmawiać. Spotkacie ich „na mieście”, podczas koncertów, gdy przycupną by posłuchać kolegów. Tradycyjnie będziecie także mogli wziąć autografy, zrobić zdjęcie po koncertach. Jak co roku będzie specjalnie wyznaczona strefa dla pokoncertowych rozmów. Dotychczas nikt nie odmówił kontaktu z fanami. Liczymy, że podobnie będzie i tym razem. Zapraszamy także na afterparty do klubu Zmiana Klimatu (piątek) i Klubu Metro (sobota) i Pubu Brama (niedziela). Spotykamy się tam wszyscy (o ile ktoś nie będzie zmęczony) – organizatorzy, dziennikarze, publiczność, artyści. Nie wydzielmy stref vipowskich. Na parkiecie obowiązuje dowolność stylów. Artyści obiecali, że przywiozą z sobą płyty, pamiątki. My, jak co roku im o tym przypominamy. Miejcie więc z sobą trochę gotówki.

 

Regulamin

Nie odkręcamy nakrętek, nie grzebiemy w torbach, nie mamy regulaminu ale... Czasy nie są łatwe więc miejcie to na uwadze. Do osób roztrzepanych apelujemy by nie zapominały o swoich pozostawionych w kącie torbach.... No i miejcie oczy dookoła głowy. Na terenie festiwalu będzie ochrona, która co prawda generalnie ma być „niewidoczna” i nie będzie Was „męczyć”, ale do której możecie się zawsze zwrócić o pomoc gdy zauważycie coś, co Was zaniepokoi.  

Ciągle jednak nasze wzajemne relacje opieramy na wzajemnym zaufaniu. My ufamy Wam, Wy nasze i Wasze zaufanie „oddajecie” artystom. Mamy jednak kilka zasad, które chcielibyśmy przypomnieć. Szczególnie tym, którzy będą z nami po raz pierwszy.

Po pierwsze na widowni Amfiteatru nie palimy papierosów i nie używamy ognia.
Po drugie nie robimy zdjęć z fleszem. To jest mała przestrzeń, a flesze psują nastrój. Co do zdjęć to sami wiecie. Ale nie marnujcie za dużo czasu na pstrykanie.
Po trzecie, jeśli macie ochotę porozmawiać, pożartować w czasie koncertu to prosimy róbcie to poza Amfiteatrem. Wasze słowa w tak małej przestrzeni mogą być słyszalne nie tylko w bliskim sąsiedztwie.
Po czwarte z pijanym nie tańczę i nie słucham muzyki. Dlatego nie przeholujcie z alkoholem. Po piąte oddajemy artystów do Waszej dyspozycji więc ich... nie zamęczcie. Scena jest ich przestrzenią i dopóki was na nią nie zaproszą nie wchodźcie na nią.
Po szóste wszyscy będziemy na HF dla muzyki. Dlatego bawcie się dobrze, ale pamiętajcie że inni też chcą się bawić.

Będziemy do Waszej dyspozycji przez cały czas trwania festiwalu. Jeśli macie uwagi, wątpliwości to po prostu przekażcie je nam bezpośrednio (ale nie w czasie koncertów, bo my też słuchamy). ;)
Przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji poza muzycznych. Zapraszamy na wystawy, spotkania autorskie i panele. Polecamy Białystok i okolice. Można wypożyczyć rower, wybrać się za miasto... Na terenie festiwalu będziecie mogli coś zjeść, wypić, odpocząć na leżakach. Jak zwykle przerwy między koncertami będą nam umilać DJ-e. Przygotowaliśmy także festiwalowe gadżety. Liczymy na dobrą pogodę i Wasze pozytywne emocje.

Bawmy się dobrze.

Zespół Halfway Festival

Jak co roku, szczególnie zapraszamy Was do naszych zaprzyjaźnionych lokali - z festiwalowymi opaskami, możecie w nich liczyć na zniżki i inne specjalne oferty

KLUB METRO -10% w piątek (24.06) i sobotę (25.06)
Zmiana Klimatu - oferta specjalna
Brama Pub -15%
INNA BAJKA Resto Bar -10%
Gram off on -20%
Alchemia -10%
Kaffka Bistro -20%
Baristacja - Kawiarnio Piekarnia -5%
Buła i Spóła -10% na burgery i kanapki
Sztuka Mięsa Restauracja -10%
Odskocznia Gastropub -10%
Batyskaf -15% na alkohole
Restauracja Kawelin -10%