Halfway Festival. Blisko ludzi, blisko muzyki

W czerwcu w Białymstoku spotkamy się W połowie drogi

Halfway Festival to inicjatywa Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku oraz Komitetu Kultury Takk. To projekt mający na celu ukazanie różnorodnego oblicza muzyki folkowej, alternatywnej i songwriterskiej. Zmieniają się mody, zmieniają muzyczne trendy, co i rusz sezonowi bohaterowie rozpalają wyobraźnię, a songwriting i folk nadal poruszają wyobraźnię wielu fanów. Nieważne czy chodzi o wykonawców, którzy opiewali „lato miłości”, czy o współczesnych idoli których koncerty przyciągają tłumy na największych festiwalach świata.

Po raz pierwszy spotkaliśmy się w Białymstoku w połowie drogi w 2012 roku. Zagrali dla nas Lifemotiv, Palina Respublika, Людзі на балоце (Ludzie z bagien), Alina Orlova, Martin Hall, Lech Janerka, Low Roar, Sébastien Schuller, The Mountain Goats, Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej, chór męski Constantine, Kapela ze Wsi Warszawa, FolkRoll, Re1likt, The Loom, Vasya Oblomov, Chłopcy kontra Basia, Sin Fang, Haydamaky, Great Lake Swimmers, Wovenhand. Tym razem szeroko pojęta muzyka folkowa i songwriterska zabrzmi w Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej w dniach 28 – 30 czerwca 2013 r.

Halfway Festival to kameralna impreza, gdzie nikt nie powinien się spieszyć, a artyści nie są przeganiani ze sceny po 40 minutach. Blisko ludzi i blisko muzyki to nasze hasło. Dlatego zależy nam, żeby nasz festiwal był nie tylko muzyczną ucztą, ale i naturalnym spotkaniem ludzi, którzy muzykę kochają – artystów i publiczności. Udało się nam to zrealizować podczas pierwszej edycji imprezy. Obiecujemy, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

Do zobaczenia w Białymstoku 28 – 30 czerwca 2013 r. w czasie drugiej edycji Halfway Festival.